Szögfüggvény kiszámítás-számológép nélkül?


(tg15°-1) * (tg30°-1) * (tg45°-1) * (tg60°-1) * (tg75°-1)

Ötlet esetleg valakinek?? :D


2012. máj. 16. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:

ha jól emlékszem a tg45° az 1 ezért (1-1) = 0

És 0* akármi az nulla

Úgyhogy a megoldás is 0 Szerintem

2012. máj. 16. 14:56
 2/5 anonim ***** válasza:
ezek nevezetes szögek! függvénytáblát használható? :D mert abban benne vannak!
2012. máj. 16. 15:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Na igen, ez 0.


De elvileg mindet ki lehet számolni.

tg 30 fokot vagy tudod fejből, vagy felrajzolod a 60-30-fokos háromszöget, és ott megnézed. (tg 30=1/gyök(3) )


tg 15-öt nem kell tudni fejből, de (tg x/2)-re van képlet a függvénytáblában, azzal ki lehet számolni a 30 fok értékéből.

tg 75=tg (60+15) vagy tg (45+30) az összeg felbontására szintén van képlet a függvénytáblában.

2012. máj. 16. 15:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben használható a függvénytáblázat nincs olyan nehéz dolgot, ugyanis a tg16° és tg75° kivételével a többi nevezetes szögfüggvény, ezért benne is a van a könyvben. Ezt a kettőt pedig szerintem érdemes számológéppel kiszámolni.


Egyébként ez jön ki:

(-0,7321) * (-0,4226) * 0 * 2,7321 = 0.

2012. máj. 16. 19:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2012. máj. 18. 14:32