. ) 19x-3=8x+30 b. ) 37x+5=23x-9 c. ) 62x-53=62x+1 d. ) 2x+21=7x-7 e. ) 11x-5=27x+27 f. ) 8x+10=13x-5 g. ) 10x-3=7x-15 h. ) 3x+2=8x-16 i. ) 6x-2=14x+54 Légyszives jó írjátok le a feladatot
2012. máj. 16. 14:56
 1/10 anonim válasza:

a) x = 3

b) x = -1

c) nincs megoldása

d) x = 28/5

e) x = -2

f) x = 3

g) x = -4

h) x = 18/5

i) x = -7

2012. máj. 16. 15:03
 2/10 A kérdező kommentje:
halod azt írd le légyszi hogy hogy jött ki az eredmény ,mert tesomnak kéne a lecke és csak a megoldás nem jó
2012. máj. 16. 15:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűsíteni kell, ez a titka.

Vegyük pl. az A-t:

19x-3=8x+30 kivonsz mindkét oldalból 8x-et

11x-3=30 ezután hozzáadsz mindkét oldalhoz 3-at

11x=33 ezt követően elosztod mindkét oldalt 11-el

végeredmény x=3

2012. máj. 16. 15:07
 4/10 anonim ***** válasza:
Ennek alapján hamar megtudjátok csinálni a többit is.
2012. máj. 16. 15:08
 5/10 A kérdező kommentje:
többit is írd le ugyanigy
2012. máj. 16. 15:10
 6/10 anonim válasza:

Segítünk, de azért dolgozni helyetted nem fogunk.

(Első válaszomban egy online egyenletmegoldót használtam)

2012. máj. 16. 15:11
 7/10 A kérdező kommentje:
küld el az oldal nevét ahol megoldottad
2012. máj. 16. 15:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Így van. Figyelj nem olyan nehezek ezek, ha meg mégis annak találod, akkor valóban kellene gyakorolni kicsit.
2012. máj. 16. 15:14
 9/10 anonim válasza:
WolframAlpha
2012. máj. 16. 15:15
 10/10 anonim válasza:

Erre ennyit tudok mondani:

[link]

Egyszerűen redukáld nullára az egyik oldalt, és kész is. Mindegyik egyenlet elsőfokú. (Szeretnék megint ilyen feladatokat oldani )

2012. máj. 16. 15:17