Matematika. Valaki megoldana? Nagyon fontos.


Arrol lenne szo, hogy penteken jegyet kapok ra.De olyan rossz vagyok matekbol, hogy keptelen vagyok megoldani.Legyen szives valaki, szanjon egy kis idot ra, es oldja meg nekem.Ne csak az eredmenyeket, mert a feladat levezetese is kell nekem.Koszonom szepen!!!

Nos: Oldjatok meg az ABC derekszogu haromszoget, ha m(B^)=60 fok es BD=6 cm.

7.osztalyos anyag.Koszonom nagyon szepen!


2012. máj. 16. 16:09
 1/10 anonim válasza:
Már nem azért, de ha ezt nem tudod megoldani akkor mit fogsz tudni?Ez az alap ha ezt nem tanulod be,nem gyakorlod akkor, hogy fogsz továbbtanulni???Kérd meg anyukádat/apukádat/testvéredet, hogy magyarázzák el neked..Hátha ragad le valami mondjuk azt kétlem.
2012. máj. 16. 16:22
 2/10 A kérdező kommentje:
Orara is jartam..de semmi!!Matekbol 0 vagyok, pedig olyan jo tanarnonk van, lyan jol elmagyarazza, tudom a keplelet es mindent de nem tudom alkalmazni.Orakat tanulom a mateket, ujraoldom az iskolaban oldottakat de nem jo!!NEM TUDOM!
2012. máj. 16. 16:27
 3/10 anonim válasza:
Hát ha ez tényleg így van, ahogy elmondod akkor csak azt tudom mondani, hogy a legjobb barátnőm se tudja a matekot a logikájával vagy milyével van valami pontosan nem tudom.A matekba bele se tudodd szagolni és ezért fel is mentették, de minden másból 5-ös.
2012. máj. 16. 16:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Rajzolj le egy szabályos háromszöget.

Mind a 3 szöge 60 fok, mindhárom oldala egyforma 'a'


Ha behúzod az egyik magasságot, akkor az két háromszögre vágja szét.

Ennek a háromszögnek az egyik szöge 60 fok, a másik derékszög (mert magasságot rajzoltál be)

A harmadik szög pedig 30 fok. (Az amelyiknél a csúcsot 'kettévágtad')


Az egyik oldala 'a', a másik oldala 'a/2' mert a magasság pont felezi az oldalt a szabályos háromszögben.



De igazából mi is a feladat? Egy háromszöget nem lehet megoldani :P

Ki lehet számolni az oldalait meg a szögeit, vagy meg lehet szerkeszteni.

Most neked mi is kell?

2012. máj. 16. 16:35
 5/10 A kérdező kommentje:
Az oldalak kellenek.:)Es nagyon koszonom!
2012. máj. 16. 16:39
 6/10 anonim ***** válasza:

Oké, akkor az oldalak

a, a/2

A harmadik oldalt pedig Pithagorasz tétellel lehet kiszámolni.


m^2=a^2-(a/2)^2=3/4*a^2


m=gyök(3)/2*a


Ha a=6

akkor a másik két oldal: 3 és 5,196

2012. máj. 16. 16:42
 7/10 A kérdező kommentje:
Meik a harmadik oldal??AB,CD,AC???
2012. máj. 16. 16:45
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nos: Oldjatok meg az ABC derekszogu haromszoget, ha m(B^)=60 fok es BD=6 cm.

7.osztalyos anyag.Koszonom nagyon szepen!"


Először azt írod A,B,C háromszög

A végén meg odaírod, hogy BD.


Na most én ebből nem tudom kitalálni, hogy nálad a D igazából micsoda.

Úgyhogy ennél többet így nem tudok segíteni...

Olvasd végig, amit írtam, és RAJZOLD is le.

2012. máj. 16. 16:49
 9/10 A kérdező kommentje:
Hat a magassagot jeloljuk D-vel..:)
2012. máj. 16. 16:50
 10/10 A kérdező kommentje:
Mert BC-nek eleme a D.
2012. máj. 16. 16:50