Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Melyik 8 ország vett részt a...

Melyik 8 ország vett részt a Visegrádi királytalálkozón 1335-ben?

Figyelt kérdés

Az interneten elég hiányosak az adatok. Egy versenyfeladathoz kell.

Az alábbiak megvannak:

-Magyarország

-Csehország

-Szilézia

-Morvaország

-Lengyelország

-Német Lovagrend

- Szászország

A 8. hiányzik. Nem gondolom, de lehet, hogy együtt van Szilézia és Legnica? Az uralkodójuk közös volt: III. Boleszló. Legnica címere azonban nem egyezik meg az általam keresettekkel.


2012. máj. 16. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy 8 ország vett részt a visegrádi királytalálkozón??


Én úgy tanultam, hogy Károly Róbert, magyar király hívta össze a királytalálkozót, ahol a cseh és lengyel királlyal találkozott. A találkozó jelentősége, hogy megszűnt Lengyelország és Csehország között az ellenségeskedés és a három ország szövetséget kötött.

2012. máj. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez a három király találkozott, de elképzelhető, hogy perszonáluniók révén több országot képviseltek.
2012. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A többiek képviseltették magukat. Egyébként már megtaláltam, azért köszönöm.
2012. máj. 16. 19:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt a hetet én is megtaláltam, ki a nyolcadik? :)
2012. máj. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
már nem azért de gloria victisnek nem pont a kutatás lenne a céljaO_o erre mindenki itt kérdezget mindenkit xDD egyébként meg a kiírt 3 könyvben minden benne van..
2012. máj. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!