Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Nehéz,10 osztályos matek...

Nehéz,10 osztályos matek feladat? Elmagyarázná, aki esetleg érti?

Figyelt kérdés
Egy óra 22 cm hosszú ingája két szélső helyzetében 17°-os szöget zár be. Mekkora az inga végpontjának két szélső helyzete közötti távolság?
2012. máj. 18. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:

ez egy egyenlő szárú háromszög:

a szárak 22cm-esek és az általuk bezárt szög 17 fok


koszinusztétel:


c^2=22^2+22^2-2*22*22*cos17

c=6,5 cm

2012. máj. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Neked nem a matekkal lenne gondod, hanem szövegértési problémád van, ez egy halál egyszerű feladat bonyolultan megfogalmazva.
2012. máj. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én büntetném azt, ha valaki egyenlő-szárú háromszögben koszinusz-tétellel számol. Megy ez anélkül is:

[link]

Lehet, hogy a kérdező nem is tudja mi az?

2012. máj. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én meg azt büntetném, aki ilyen butaságokat beszél!
2012. máj. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A matematikában éppen az a szép, hogy vannak pofonegyszerű, és vannak hosszabb és bonyolultabb megoldások. És mindkettő védhető szakmailag, mert ugyanolyan helyes megoldást ad. Úgyhogy szerintem teljesen felesleges azon vitázni, hogy ki mivel számol...
2012. máj. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
főleg úgy h a koszinusz tétel tlán nem is 10.es tananyag..:o
2012. máj. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a jó válaszokat :)
2012. máj. 19. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!