Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia érdekességek elemekről....

Kémia érdekességek elemekről. <amik a periódusos rendszerben vannak> (hetedikes vagyok amúgy)?

Figyelt kérdés
Tudnátok olyan érdekességeket mondani, amik a kémiai elemekhez köthetőek?

2012. máj. 21. 16:43
 1/4 anonim válasza:

én jó vagyok kémiából úgyhogy mondok neked párat (nyolcadikas vagyok amugy)


1. a kálium (K) vízzel reakcióba lép, és elég, lángja lila színű (tehát ha egymáshoz ér a kálium és a víz akkor a kálium elég, lila lánggal http://www.youtube.com/watch?v=OFG4Yr7lQzw )


2. a nátrium (Na) konyhakéssel könnyen vágható (a kálium úgyszintén) fém http://www.youtube.com/watch?v=So_t2cQRB8A


3. az ezüst (Ag) legeslegjobb elektromosság vezető képességgel rendelkezik


4. az arany (Au) annyira puha fém, hogy ékszerek készítésekor ezüsstel ötvözik (ötvözés: olvadt állapotban összekeverik őket)


5. a víz (H2O) önmagával reakcióba lép, és folyamatosan oda-vissza folynak le reakciók. előszőr oxónium ion lesz belőle (H3O) és hidroxid (HO), majd ez visszaváltozik vízzé (H2O) és vízzé (H2O)


6. a fluornak (F) van a legmagasabb elektronnegativítása


7. a jód alapvetően káros és mérgező az egészségre, de nagyon kicsi (pár miligramnyi) mennyiségben jótékony fertőtlenítő hatású.


8. a vas is kis mennyiségben egészséges, nagyban káros


9. a búvároknak az oxigénpalackjában lévő oxigént héliummal keverik a nagy nyomás miatti elmérgeződést


10. a higany (Hg) az egyetlen szobahőmérsékleten folyékony fém


11. a volfrám (W) a létező legkeményebb fém a peroiódusos rendszerben


12. a lítium (Li) a legkönyebb fém

2012. máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
*hidroxid az OH nem pedig HO
2012. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem is mind1....
2012. máj. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Örök hála! Nagyonköszi ment a zöld mancs (Y)
2012. máj. 23. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!