Titan98 kérdése:

Mit tudunk meg Veronka, agyagi helyzetéről a Szent Péter esernyője című könyvből?

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt, hogy szegény családban született, de kisgyerekként elvesztette az édesanyját. A bátyja szegény falu papja, ő neveli fel. Amikor leteszik kosárban a gyereket, jön a zivatar, az öreg zsidó házaló fölé teszi a piros esernyőt. De senki sem tudja, hogy annak nyelében van a gazdag Wibra öröksége. A csodatevőnek kikiáltott esernyő Veronka hozománya, de addigra a falu és a pap is meggazdagodott az esernyő miatt. A nyelet elégették, kicseréltek, de ki bánja, Wibra Gyurinak Veronka kellett, mert beleszeretett.

Egyébként akkor már ő is gazdag ügyvéd, nem számít, hogy házasságon kívűl született.

2012. máj. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Off:

Kedves válaszoló!

Igen ügyesen összeszedted a lényeget. Látszik, hogy ezek a saját szavaid.

Nekem nagyon tetszik, minden benne van, tömör de velős.

2012. máj. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valamikor régen (nagyon régen) kötelező olvasmány volt, én pedig amíg tanultam, mindig osztályelső voltam magyarból (Főiskolán nem volt már magyar). Nem is tudom, mikor olvastam utoljára. Örülök, hogy tetszik.
2012. máj. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A mai napig kötelező olvasmány...
2012. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kiskopek válasza:
köszönöm megmentett az 1 estől
2014. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!