Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Régebben Milyen szerepük volt...

Mamapapa kérdése:

Régebben Milyen szerepük volt az időseknek a család és a falu életében? (néptánc vizsgámhoz kéne sürgősen)

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egy dédnagymama a közeledben, aki tollba mondaná? Itt van egy Időskorúak rész: [link]
2012. máj. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
neem nekem nincsen dédnagymamám..
2012. máj. 22. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:
13%
Ilyesztgetni a háziakat,zsarolni a végrendeletből való kitagadással,ha nem úgy ugrálnak ahogy ők óhajtják,szóval úgyanaz mint ma.
2012. máj. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Tanácsokat adni, bölcsességükért becsülték őket, gyerekekre vigyázni, mikor még telt az időből. A dédimamák voltak a főnökök a bába mellett szülésnél, gyermekágyas időszakban segítettek, disznótorokban mondták, miből mennyit, tanították a többieket is, hogy mire ők elmennek, megmaradjon a több évtizedes tapasztalat. Dédipapák hosszú éveik vitték a mező munkáit, míg fiatalok voltak, így becsülték őket később, elpipáztak, ők vágták a dohányt, elbabráltak a háziállatok körül.
2012. máj. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, mi rosszat írtam? Ezzel most a 82 éves dédimet pontozzátok le, köszönöm szépen...
2012. máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!