2)Az x+4y=18 egyenletű egyenes melyik pontjából huzható az x^2+y^2-6x+4y-12=0 egyenletű körhöz 12 egység hosszu érintő?

2012. máj. 27. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:

x+4y=18 egyenes pontjai csak olyan pontok lehetnek amely koordinátái: P_pont:(18-4y,y)


az x^2+y^2-6x+4y-12=0 -át négyzetes alakra hozod:

(x-3)^2+(y+2)^2=25

ebből ott a köz középpontja O_kör:(3,-2)


vektorokat úgy csinálsz, hogy AB=B-A

a hosszt pedig úgy számítod ki, (pl. (1,2) vektorét), hogy (1^2+2^2)^(1/2)=hossz


na most neked az kell, hogy a PO hossza=12 legyen.

itt már csak az egyenletet kel megoldanod. 1 ismeretlen lesz, az y.

2012. máj. 27. 15:21
 2/3 anonim ***** válasza:

elírtam az előzőben, szóval a kör sugara 5 (mert r^2=25)

és neked azt kell megoldanod hogy (5^2+12^2)^(1/2)=PO

és itt egy ismeretlened van az y.


így írjon az ember reggeli közben.

2012. máj. 27. 15:23
 3/3 A kérdező kommentje:
köszike és hát reggeli XD tegnap vagy hosszu volt munka vagy buli volt..... szeritem második
2012. máj. 27. 15:49