Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítség kellene egy történele...

Segítség kellene egy történelem házi dolgozathoz 1956 eseményeiről. Valaki?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mit írjak bele, a wikipédia töménytelen mennyiségű információt ír, és nem tudom mi lényeges és mi nem. Témákra is fel kéne osztani, amihez szintén nincs ötletem. Valaki tudna segíteni?
2012. máj. 30. 16:02
 1/4 erkoka válasza:
1956 eseményei? Tehát jóval a második világháború után vagyunk, Magyarország próbál szabadulni a szovjetektől. Az ötvenhatos forradalmat mindenképpen tedd bele.
2012. máj. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Neeem moondood???
2012. máj. 30. 20:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az elején pár mondatban elemezd a szovjet megszállást és a terrort.

a forradalommal kapcsolatban lényeges (szerintem)

Lengyelországi tüntetésekre válaszul a magyar diákság szimpátia tüntetést szervez a Bem szobornál.

A tömeg méretétől megijedt Gerő katonai segítséget kér.

Ledöntik a Sztálin szobrot.

Elfoglalják a rádiót ahol kitör a fegyveres harc is.

24-én a szovjetek harckocsikat küldenek, megkezdődnek az utcai harcok.

25-én a Kossuth térre vonult tüntetők közzé lőnek mire a fegyveres harcok kiújulnak és győz a forradalom, Nagy Imre új kormányt alapít.

Közben az ország majd minden településén felkelések törnek ki amit a helyi hatalom több helyen is megpróbál vérbe fojtani sikertelenül.

Magyarország szeretne független lenni és kilépni a Varsói szerződésből, ezt a szovjetek nem nézik jó szemmel, november 2-án újabb csapataik érkeznek az országba. November 4-én megindul az általános támadás. Nagy Imre hiába kér nemzetközi segítséget, Magyarországot kiszolgáltatják a szovjeteknek akik leverik a forradalmat.

A forradalmat követi a megtorlás, pontos adatok a wikin.

Szerintem a végén mindenképpen említsd meg a nemzetközi utóhatásokat. Ezek közül szerintem az egyik legfontosabb, hogy mindezt látva világszerte rengetegen kiábrándultak a kommunista ideológiából.

2012. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, sikerült megírni.
2012. máj. 31. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!