Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » IV. Béla előtt voltak városi...

IV. Béla előtt voltak városi kiváltságokkal rendelkező "városok", vagy konkrétan azt ő kezdte el adományozni?

Figyelt kérdés
Az emelt töri érettségi 5. tételéhez kéne, megőrülök tőle!

2012. máj. 31. 03:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Már voltak, de csak nagyon kevés. IV. Béla kezdte el adományozni a városi rangokat igazán, és emiatt szépen növekedett a városok száma. De nem hiszem, hogy ez olyan fontos lenne. Egyébként nekem is tétel a városfejlődés a középkorban, de ez középszint.
2012. máj. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Másik fontos politikai lépése volt, hogy több településnek városi rangot adott, köztük volt olyan, ami már létezett, de többségük újonnan létrejövő település volt (a tatárjárást követően kb. 40 település kapott városi rangot).


Nekem ez van a tételemben. (előző voltam)

2012. máj. 31. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Karthágó pl.
2012. jún. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!