Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerkessz háromszöget, ha...

Szerkessz háromszöget, ha adott: a, ß, Sa; a, c, mc; a, Sa, ma. Szerkessz meg P pontból húzható érintőket?

Figyelt kérdés
Megprobáltam, de nem értettem meg. A segítséget nagyon szépen megköszönném!

2012. máj. 31. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:

ha jól értem a ";" egy feladat leírásának a végét jelöli.


ekkor:

"a" az oldal hossza, beta egy az a-n fekvő szög, és Sa remélem az a oldalra eső súlyvonal hossza.


a-t rajzolsz, a felezőpontjából Sa távra körzöl, ezen lesz A. "a" egyik végéből beta szöggel felrajzolsz egy egyenest, az egyenes és kör metszete kiadja A-t. van három pontod, innen megvan a háromszög.

;

a-t felmérsz megint, most c távval körzöl az egyik végből majd felrajzolsz egy a-val párhuzamost ma távolságra. a kör és egyenes metszete megint kiadja A-t.

;

a-t felrajzolsz. felezőpontból körzöl Sa távval, a-val párhuzamost ma távolságra. egyenes és kör metszete egy A pontot ad ki neked. készen vagy.

;


mit értesz háromszöghöz húzható érintőnek? ez nekem újdonság.

2012. máj. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Utolsót én is átgondoltam,és igen ... ezt tudom, de a többire nem jöttem volna rá egyedül. Nagyon szépen köszönöm!
2012. máj. 31. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!