Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki letudná nekem ezt...

Valaki letudná nekem ezt fordítani? Nekem elég nehéz ez a szöveg. A szöveg alapján válaszolni kell arra, hogy mi ez a folyamat.

Figyelt kérdés
In the ecosystem plants build simple molecules into complex ones with the use of the energy of the sun. The building blocks of the process are basically carbon-dioxide and water. Plants get carbon-dioxide from the air by their leaves, and intake water (and other minerals) from soil by their roots.
2012. jún. 2. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én nagyon gyenge angolos vagyok, illetve még csak most kezdtem el tanulni, de azért megpróbálom.


Az ökoszisztémában a növények egyszerű molekulákat építenek komplex rendszer alkalmazásával /használatával, felhasználásával/ valami olyasmi lehet, hogy az energiát a napból nyerik.

A blokkok építőkövei /of the process /eljárás, folyamat, fejlődés/ alapvetően a szén-dioxid és a víz.

A növények a szén-dioxidot a levegőből a leveleken át kapják, és felveszik a vizet /és más ásványi anyagokat/ a talaj gyökerein keresztül.


Nagyjából ennyi. Szerintem egészen értelmes lett.

Segítségemre volt az MTA Sztaki Szótár


[link]


és a Google fordító is sokat tudott segíteni. /Nincs ezzel semmi baj, csak tudni kell használni./


[link]

2012. jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :))
2012. jún. 4. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!