Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Gazdasági matematika II,...

Gazdasági matematika II, Kombinatorika és valószínűségszámításnál a szövegből hogyan tudom eldönteni, hogy melyik képletet kell alkalmaznom?

Figyelt kérdés
A könyvben különféle témakörök vannak : eseményalgebra, események valószínűsége,tételek a valószínűség meghatározására,Bayes tétel, eloszlások stb. Amikor a feladatgyűjteményben témakörönként megoldom őket ( ugye akkor tudom ,hogy melyik téma és melyik képlet kell ) ,de vizsgán mikor összevissza vannak a feladatok, akkor nem tudom kitalálni a szövegből. :(
2012. jún. 4. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez lehet, hogy nem fog tetszeni, de onnan, hogy megérted a feladatot.


Ha csak bemagolod a képleteket az nem vezet sehová.

Ha érted, hogy MIT akarsz kiszámolni, és MIÉRT úgy számolsz akkor nem lesz ilyen gondod.


A (középiskolás) kombinatorikában van pár képlet, de mind olyan egyszerű, hogy magadtól is le tudod vezetni őket, nem kell eszedbe jusson, hogy ja ez ismétléses permutáció, akkor mi is a képlet.

Hanem csak simán, aha ezt akarom számolni, akkor tök logikusan ezt-ezt meg ezt a számot összeszorzom azt hozzáadom és kész is vagyok.



Néha van a feladatokban, egy-egy kulcsszó, amiből ki lehet találni melyik képlet kell. De szerintem nem ez a jó út, hanem a megértés.

2012. jún. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ! Persze, nem is bemagolni szerettem volna. A kulcsszavas megoldások segítségével próbálkoztam megérteni őket, de így sem megy :( Pedig elég sokat gyakoroltam.
2012. jún. 4. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!