Fizika10. Egy légbuborék térfogata megháromszorozódik miközben a vízfelszínre ér. A kiindulás helyén a hőmérséklet 5Cfok a víz felszínén 15Cfok. (víz sűrűsége 1000kg/köbméter, g=10, felszínnél nyomás 10azötödiken Pa) Milyen mélyről indult a buborék?

Elképzelhető h 18,95m? Legalábbis nekem ez jött ki, de nagyon fontos lenne, hogy pontos végeredményt kapjak! Köszönöm! ;)

2012. jún. 6. 19:49
 1/1 anonim ***** válasza:

p1*V1/T1=P2*V2/T2


V2=3*V1

T1=278K

T2=288K


Egyelőre írjuk be ezeket

p1*V1/278=p2*3V1/288


V1-et kihúzva


És rendezve:

p1=p2*3*278/288


p1=2,896*p2


h méteres mélységben a buborékra ható nyomás a vízoszlop súlya: ró*g*h

plussz a légköri nyomás, vagyis

p1=ró*g*h+10^5

p2=10^5


Beírva:

ró*g*h+10^5=2,896*10^5

ró*g*h=1,896*10^5

h=1,896*10^5/(ró*g)


h=18,95m

2012. jún. 6. 22:19