Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy lehet három egyenként...

Hogy lehet három egyenként másfél voltos elemből kb.4,5 voltos telepet késziteni? (FELPONTOZÁS)

Figyelt kérdés
hOLNAPRA KELL KÉRLEK HA TUDTOK VALAMIT VÁLASZOLJATOK, MERT MINDIG KÉTSÉGBE VAGYOK ESVE EMIATT A FELADADTOK MIATT. jÓ TANULÓ VAGYOK DE EZ MOST MÁR NEKEM IS KIKÉSZÜLÉS

2012. jún. 11. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Sorba kell kötni őket.

Az első elem negatív végét összekötöd a második elem pozitív végével, majd a második elem negatív végét a harmadik elem pozitív végével. Így összesen két szabad kivezetésed lesz: az első elemen a pozitív, a harmadikon a negatív, a kettő között a feszültség 4,5V lesz.

((Persze csinálhatod fordítva is, a lényeg, hogy az ellentétes pólusokat kösd össze))

2012. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2012. jún. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm. :) nayon sokat segitettetek. :):)
2012. jún. 11. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!