Házi! Irja fel a P (-1,4) és Q (2,5) pontokon átmenő egyenes egyenletét?!

2012. jún. 13. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt most kellett tanulnotok...


kiszámolod az irányvektort PQ(3,1)


Adott egy pont (P) és az irányvektor, használod az irányvektoros képletet.



Vagy irányvektorból normálvektort csinálsz úgy, hogy megfordítod a koordinátákat és az egyiknek veszed a -1 szeresét.

n(1;-3)


Használod a normálvektoros képletet:


x-3y=1*(-1)-3*4

x-3y=-13

2012. jún. 13. 16:10
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi,de azt a PQ-t hogy számolom ki?
2012. jún. 13. 16:34
 3/4 anonim ***** válasza:

PQ vektor P-ből mutat Q-ba

kivonod Q-ból P-t

(2-(-1) ; 5-4)=(3;1)

2012. jún. 13. 16:46
 4/4 A kérdező kommentje:
igy már értem, köszi!
2012. jún. 13. 17:09