Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS, valaki tud nekem fordítan...

SOS, valaki tud nekem fordítani, házim van külön németből, valaki segítene? 18/L

Figyelt kérdés

A környezetvédelemről kellene pár német mondatot írnom, meghogy én mit teszek a környezetemért , de semmi nem jut eszembe, írnátok nekem párat?

Egyszerű mondatok nagyon jók lennének, nem kell túlbonyolítani :)

18/L


2012. jún. 14. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Heutzutage ist es sehr wichtig, umweltbewusst zu leben. Wenn ich einkaufen gehe, nehme ich keine Plastiktüte, sondern einen Korb oder eine Einkaufstasche mit. Wenn ich Wascgpulver kaufe, achte ich darauf, dass es biologisch abbaubar ist. Auch die Verpackung muss die Richtige sein. Bei Deos muss ein Zeichen auf der Dose stehen: Ozonfreundlich oder Treibstoff ohne Fluorchlorkohlenwasserstoffe. Wenn man Taschentücher, Toilettenpapier oder Servietten kauft, kann man auch auf die Umwelt aufpassen: wir sollen solche kaufen, die chlorfrei sind oder aus Altpapier gemacht wurden. Bei Heften suche ich immer ein besonderes Zeichen, das mir zeigt, dass das Heft aus Holz (das nicht aus den Regenwäldern kommt) gemacht wurde. Ich werfe die Batterien und Medikamente nicht in den Hausmüll, sondern sammle und gebe sie ab.
2012. jún. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Waschpulver*
2012. jún. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2012. jún. 14. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!