Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segitene valaki? Juhász Gyula...

Segitene valaki? Juhász Gyula Szerelem vers feladatait kéne megoldani köszi aki segitttttt

Figyelt kérdés

a szerelem milyen apró megnyilvánulásait nevezi meg a költő?

jelöld és nevezd meg a vers rimképleteit

keres hasonlatokat a versböl

kit szólit meg a lírai én a vers végén?

értelmezd a szavaid selyme sziven simogat sort



2012. jún. 14. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ebből egyedül két dolgot kell tudni: mi az a rímképlet, és mi az a hasonlat. A többit fejből meg lehet csinálni.


Érettségin olyan művet kell elemezned, amit előtte nem is olvastál. Az iskolában csak azt tanítják meg, hogy mire kell figyelned, és milyen szempontok lehetnek, a többit neked kell kitalálni és leírni. Olyan nincs, hogy minden vers elemzése le van írva és meghatározva, mivel minden embernek más a felfogása és mást lát meg bennük.

2012. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Értesz is magyarul vagy csak beszélsz?

Ha ezekre a kérdésekre sem tudsz a szöveg alapján válaszolni, akkor eszedbe ne jusson érettségizni.

2012. jún. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ebben sajnos nem sokat tudunk segíteni, mert ezt neked kell/ene/ megérteni.

Úgy látom a magyar nyelvtannal is egy kicsit hadilábon állsz./rímképleteit, keress, versből, szólít, lírai,/


Hogy ne legyünk teljesen szívtelenek, elküldöm a hasonlatról szóló fogalom meghatározását:

[link]


Itt elég könnyű dolgod lesz, mert a versben többször szerepel a "mint" hasonlító szó. Csak értelmezni kell.

A rímképletben sajnos nem tudok segíteni, én már nagyon régen tanultam.

Az utolsó két mondatod kérdésére pedig, ha figyelmesen elolvasod a verset, megtalálod a választ.


Kit szólíthat meg a lírai én a vers végén?

Ehhez tudnod kell, hogy ezt a verset Juhász Gyula 1919-ben írta.

múzsája: Sárvári Anna színésznő - beteljesületlen szerelem.

Sárvári Anna volt az első és egyetlen szerelme életében.

ez is a híres Anna-vershez tartozik.


Szavaid selyme szíven simogat.

Mint márciusi szél a sírokat.

/Kedves, becéző szavaid olyanok a szívemnek, mint a márciusi szél, amely lágy simogatásával felébreszti az alvó természetet./ Vagyis felébresztette szívében a szerelmet. Én legalábbis így értelmezném.

/Itt a sírokat szerintem csak a rím kedvéért írta./


Ha többször elolvasod ezt a csodálatos szerelmes verset, talán megérted, mit akart a költő ezzel kifejezni.

2012. jún. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
aabb - ez a rímképlet. Egy napig gondolkodtam a megfejtésen, olyan nehéz volt. Szegény, szegény gyerekek.
2012. jún. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!