Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jó lesz ez az "angol bemutatko...

Jó lesz ez az "angol bemutatkozás"? 15L

Figyelt kérdés

Szeptemberbe megyek középsuliba 0.os leszek ,vagyis első évben főként angolt tanulok.Ma voltam beiratkozni,és mondták,hogy már 1.nap megcsinálják a csoportbontást,és vigyünk magunkkal 'bemutatkozó szöveget'.


My name is Kata Németh,I'm fifteen years old.I live in (város neve) with my mom.I haven't got sister or brother,i'm only child.I have a dog,his name is Zozó.

My favoruite sesason is summer,because it is hot.

My favoruite subject is History,English and Maths.

In my free time play with my dog,use the internet or reading book.My hobby is cooking.


ez így jó lesz?általánosba se voltam túl jó angolból ezért jelentkeztem a nyelvire,hogy megtanuljak angolul beszélni :DD


2012. jún. 29. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"got A sister" vagy "haven't got any siblings"


I'm AN only.


favourite, season,

my favourite subjects are History, English and Maths.


In my free time, I (like to) play with my dog, surf on the internet or read books.

2012. jún. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

My name is Kata Németh,I'm fifteen years old.I live in (város neve) with my mom.I haven't got ANY sister or brother,i'm AN only child.I have a dog, his name is Zozó.

My favoruite sesason is summer, because it is hot.

My favoruite subjectS ARE History,English and Maths.

In my free time I'M playING with my dog,SURFING the internet or reading bookS. My hobby is cooking.


nagyjából ezek voltak a hibák.

én még azért hozzátennék egy mondatot, ami nagyon tetszeni fog majd a tanárnak:


I've choosen this course, because I'm really intrested in improving my english skills, and I hope I can get new friends in this new class.

2012. jún. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Jó lesz! (Ha meg nem, akkor majd kijavítják.)

És most irány a szabadba, és eszedbe ne jusson őszig se angolozni, se matekozni, se magyarozni.

Szép nyarat kíván neked egy tanár!

2012. jún. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Free time + present continuous az kb. pont a teljes ellentétek. Mindenképpen Present Simple jön oda. Mivel amit a szabadidőben csinálsz, az egy szokás.
2012. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!!:))
2012. jún. 29. 14:51
 6/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy amit csinálsz, az kb "csalás". Ugye a tudásod alapján akarnak csoportba osztani, de ha más kijavítja az írásodat, akkor az nem a te tudásodat tükrözi.


Viszont csak bátorítani tudlak a "csalásra". Ha tényleg komolyan akarod venni a dolgokat, annál jobb neked minél erősebb csoportba kerülsz.

(Például Lomb Kató, aki 16 nyelvvel keresett pénzt

[link]

egy szót sem beszélt még lengyelül mégis egyből erősen haladó csoportba jelentkezett.)


Eleinte biztos szenvedni fogsz, ha erősebb csoportba kerülsz, mint amennyit tudsz, de ne add fel és belerázódsz. :-)


Gondolom lesz tesztírás is, próbálj meg arra is kicsit felkészülni a nyáron :)

2012. jún. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igen,próbálok arra is készülni:)de az se baj,ha a kezdő csoportba kerülök,csak azért írtam le ide ezt a szöveget,hogy nehogy valami fatális hülyeséget mondjak már első nap:DD
2012. jún. 29. 17:49
 8/11 bongolo ***** válasza:

Egy kis kiegészítés az előttem szólókhoz: Az any után a legtöbb esetben többes szám áll (persze csak megszámlálható dolgoknál), itt is. Szóval:

I haven't got any sisters or brothers, I'm an only child.


Az erős csoportról egy saját tapasztalat: A fiam is azért ment nulladikba, mert nem volt túl jó angolból általánosban, de szerette volna megtanulni jól. Erős csoportban kezdett. Szenvedett két hónapot, nagyon akarta, hogy meglegyen, éjszakákat tanultunk végig, de aztán végül átment a kezdőkhöz. Ott aztán megtalálta a helyét, meglett a nyelvvizsgája is, csak kicsit később, mint az erős csoportosoknak, és végig nagyon élvezte az angolt. Szóval nála bejött a váltás. Persze "your mileage may very", szóval próbáld meg nyugodtan a haladót, de ha aztán netalántán szenvednél vele, minden bűntudat nélkül menj át a másik csoportba.


Persze inkább azt kívánom, hogy simán menjen a haladó :)

2012. jún. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Amúgy szerintem nem vészes, ezek csak minimális hibák.

Viszont kösd fel a gatyád, mert a nyelvi előkészítő nem lesz piskóta:) Ezzel nem elijeszteni akarlak csak tapasztalatból mondom! De hidd el, ha kitartó vagy meg lesz az eredménye. Ha esetleg célod a nyelvvizsga, akkor azt ajánlom neked, hogy csinál belőle előrehozottat. Majd az utolsó évben emeltezz és ha addig nem törlik el, akkor 60%-ra megkapod a középfokú nyelvvizsgát.

2012. júl. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a választ!:)

igen,a nyelvvizsga a célom,és tudom,hogy nem lesz piskóta,ezért kezdtem már el a készülést most:DD

nyíltnapon az mondták,hogy már 2.év végén már lehet nyelvvizsgázni,igaz azt nem tudom,hogy alap v középfokút lehet letenni.

2012. júl. 11. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!