Mechanikus rezgéses feladat (? )


T=1/440s

A=2mm

y=1,5mm

a kérdés pedig az, h hány mp nél lép fel az 1.5mm es kitérés, felírtam rá, h y=A*sin(kisomega*t) ->

1,5=2*sin(2pí*t/440^-1) vagyis 0,75=sin(880pí*t) na és innen kezdve fogalmam sincs h kéne megoldani, próbálkoztam, de amik kijöttek viszzahelyettesítéssel nem lettek jók :(


2012. jún. 29. 16:14
 1/10 reptoid ***** válasza:

y=A*sin(omega*t)

omega=2pí/T

0,0015 = 0,002*sin((2*pí)/(1/440)*t)

Egy ismeretlened van, illene megoldani.

2012. jún. 29. 16:20
 2/10 A kérdező kommentje:
eddig énis rájöttem, az egyenletmegoldás érdekelne (egyébként én nem m ben írtam fel, hanem mm-ben, akkor az lehet a baj?
2012. jún. 29. 16:22
 3/10 reptoid ***** válasza:
Itt most jelen esetben ez nem gond.
2012. jún. 29. 16:25
 4/10 anonim ***** válasza:

0,75=sin(880pí*t)


Melyik az a szám, aminek a sznisza 0,75

Beütöd a számológépbe, hogy sin -1 0,75 (vagy arcsin 0,75 ha az van rajta)

Akkor jön ki jó érték, ha RADIÁNra van állítva és nem fokra.

0,85=880pi*t

t=0,0003


Elég otromba szám, de mivel 1 rezgés t=0,0023 mp-ig tart, ez annak a 13%, ezért akár jó is lehet.

2012. jún. 29. 16:25
 5/10 anonim ***** válasza:

A méter az SI alapegység, m-ként helyettesíts be.


És mi nehéz ebben az egyenletben? Jobb oldalról leosztasz A-val, majd számológépbe bepötyögöd a sin^(-1) másnéven arcsin, így eltűnik a szögfüggvény. Innentől meg matematika első osztály kábé.

2012. jún. 29. 16:26
 6/10 anonim ***** válasza:

1,5 mm -t osztottad 2mm-el, így kiesett a mm.

Szóval az nem gond.


(Szerintem a fok-radián beállításnál kéne a problémát keresned)

2012. jún. 29. 16:26
 7/10 A kérdező kommentje:
értem, és akkor végre elmondanád, h kell az egyenletet megoldani? elég ha csak leírod h milyen műveleteket kell használni, nem kell konkrétan
2012. jún. 29. 16:27
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat

így érettségi után nagyon hülye vok már, úgyh bocsi, h ilyen alap kérdésem volt

2012. jún. 29. 16:28
 9/10 A kérdező kommentje:
ööö megkérdezhetem, hh t=3*10^-3, és viszzahelyettesítek, h 880pí*t, és veszem annak a szinuszát (radiánban) akkor miért 0,87 jön ki? :(
2012. jún. 29. 16:30
 10/10 A kérdező kommentje:
jaa h 3x10^-4, már midnent értek :)
2012. jún. 29. 16:32