Szöveges matematika feladat?


2. Egy pizzaárus 100 egymás utáni pizzarendelést jegyzett fel. 70 vásárló kért sajtot is és ananászt is a pizzájára, 78 vásárló sajtot, és 85 ananászt kért a pizzájára.

a.) Hányan kértek sajtos pizzát ananász nélkül?

b.) Hányan rendeltek ananászos pizzát sajt nélkül?

hogy oldjam meg??:(


2012. júl. 14. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

a, 78-an kértek sajtost, és ebből 70-en sajtos+ananászost kértek. Tehát 78-70 = 8-an kértek olyat, amin csak sajt van.


b, 85-en kértek ananászt a pizzájukra, tehát 85-70=15-en csak ananászt kértek a pizzájukra és sajtot nem.

2012. júl. 14. 20:37
 2/2 A kérdező kommentje:
úúú köszönööm:)))
2012. júl. 14. 21:07