Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki help me. Ilyen feladato...

HaleyScoo kérdése:

Valaki help me. Ilyen feladatokat, hogy kell megoldani?

Figyelt kérdés

Mi ilyet nem is tanultunk, és meg kellene oldani a következő feladatot.

Határozzuk meg a p paraméter értékét úgy, hogy a

3px - 8y + 13 = 0 és

(p + 1)x - 2py - 20 = 0


egyenletű egyenesek párhuzamosak legyenek egymással. Számítsuk ki mindegyik esetben az egyenesek irányszöget.


2012. júl. 23. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy dinamikus, GeoGebra ábrán készítettem el a megoldást.

Innen böngészővel is megnézhető, vagy le is tölthető:

[link]

Ha megnézted, minden észrevételt nagyon megköszönök.

2012. júl. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezzel nagyon sokat segítettél nekem. De azt szeretném kérdezni, hogy nekem van még 4 ilyen feladatom, és ezzel a programmal megtudnám csinálni? :)
2012. júl. 29. 14:52
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy kérdés, a p értéke az hogy jött ki?
2012. júl. 29. 14:53
 4/7 anonim ***** válasza:

"Egy kérdés, a p értéke az hogy jött ki?"

A képernyő jobb-alsó sarkában lévő nyíllal lehet léptetni a megoldás lépéseit. a harmadik lépésben látszik a p kiszámítása, negyedikben a szögé.

Ezt láttad, és ennek ellenére nem érted? Akkor konkrétabban kérdezz, hogy mit nem értesz benne.

Ha ezt érted, beszélhetünk a többi feladatodról.

2012. júl. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Magát a feladatot megértettem, csak ott fent a jobb sarokban van, hogy p=0,4. Én arra gondoltam, hogy az hogy jött ki. :)
2012. júl. 30. 17:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Az nem jött ki sehogy! Oda van írva fölé, hogy azt a pontot mozgatva változik a p értéke, változik a ábra, így szemléletesen is megkeresheted a szükséges p értékeket. (Látod, hogy mikor teljesül, hogy párhuzamosak az egyenesek.)
2012. júl. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Rendben, köszönöm. :)
2012. júl. 30. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!