első: 4(x+3)-3(x+2) =0


második: -7(6-y)-6y) = 4y-3(20-y)


harmadik: 4(2x+1)-2 = 2-4(1+2x)


--


Ezeket kéne!

Köszönöm szépen előre is! fölpontozom!


2012. aug. 6. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:

4x+12-3x-6=0

x+6=0

x=-6


A másodikat nem tudom értelmezni, nem ok a zárójel ☻


8x+4-2=-8x-4+2

8x+2=-8x-2

x=-x ☺☻☺☻

2012. aug. 6. 22:22
 2/4 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm! :)


a másodikat tényleg elrontottam így lenne:


-7(6-y)+6y = 4y-3(20-y)

2012. aug. 6. 22:52
 3/4 anonim ***** válasza:

A harmadikhoz annyit, hogy a '8x+2=-8x-2 ' részből nem x=-x a megoldás, hanem x=-1/4


Harmadik:

-7(6-y)+6y = 4y-3(20-y)

-42+7y+6y=4y-60+3y

13y-42=7y-60

6y=-18

y=-3


Amúgy érted is, vagy csak lemásolod, hogy kész legyen a feladatod?

2012. aug. 7. 00:14
 4/4 A kérdező kommentje:

igen így már értem!


Mert.. nehezen ment mindig is ez nekem.. De próbálgatok többet is megoldani és amit írtok azt lemásolom utána logikailag összekövetztetem hogy hogy jön ki és utána már megy!


És köszönöm! :)

2012. aug. 7. 00:25