Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan oldjam meg hogy ne...

Hogyan oldjam meg hogy ne kelljen kiolvasnom a kötelező nyári olvasmányt?

Figyelt kérdés
Új suliba megyek és a kőszivű ember fiait kellenne kiolvasnom elkezdtem már a 65oldalon járok de semmi kedvem kiolvasni főleg hogy itt a barátnőm inkább vele lennék. Csak a tartalma kéne hogy megértsem az egészet hogy miről szól.

2012. aug. 15. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem fogsz belehalni ha elolvasod..Nem olyan rossz könyv..
2012. aug. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerinted kifogom olvasni iskola kezdésre??
2012. aug. 15. 13:15
 3/13 mrplaythegame válasza:
2012. aug. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

Ez mitől tudomány? Melyik tudomány foglalkozik a kötelező olvasmányok ki nem olvasásával?


Mellesleg nem "kifogom olvasni", hanem " ki fogom olvasni", valamint nem "iskola kezdés", hanem "iskolakezdés" - szóval nem árt neked az a kis olvasás.


Az, hogy elolvasod-e addig, kizárólag rajtad múlik. Én pl elolvasok 400 oldalt két nap alatt.

2012. aug. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Csak egy köteleződ van? Jó neked. Iskolakezdésig szerintem simán kiolvasod, addigra meg főleg mire tényleg kell is. Minden este lefekvés előtt olvass egy keveset.

Egyébként még általános iskolába jársz, vagy miért van csak egy könyv feladva?

2012. aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz, ha elolvasod. Vagyunk egy páran, akik kiolvasták a kötelezőket, és még élünk. Jókai unalmas, de a szorzótábla is, mégis túlesik rajta mindenki. Ha már úgyis belekezdtél, nem lesz olyan nehéz.
2012. aug. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kettő kötelező olvasmàny van. Csak én új suliba kerülök angol tagozatra. Úgyhogy nekem angol tanàrhoz kell járnom és csak az egyiket kell kiolvasnom. Amúgy mennyi az a kevés lefekvés előtt hogy tényleg kiolvassam?
2012. aug. 16. 08:24
 8/13 anonim ***** válasza:

"Amúgy mennyi az a kevés lefekvés előtt hogy tényleg kiolvassam?"


Hát basszus számold meg hány nap van addig, számold meg, hogy hány oldalas a könyv, és oszd el. Annyi oldalt kell naponta, hogy a végére érj. Ennyire hülye vagy?

2012. aug. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%

"Mellesleg nem "kifogom olvasni", hanem " ki fogom olvasni", valamint nem "iskola kezdés", hanem "iskolakezdés" - szóval nem árt neked az a kis olvasás."


Mellesleg mi lenne ha az emberek kioktatás helyett segítséget nyújtanának, vagy észérvekkel próbálnák meggyőzni a másikat? Még ha tényleg nem is gondolkodik túl jól az adott dologról az illető.


"Én pl elolvasok 400 oldalt két nap alatt."


És ez kit érdekel? Én pl elolvasok egy egész könyvet egy délután alatt, ha a könyv tényleg érdekes. De A kőszívű ember fiai nem az érdekes könyvek közé tartozik.


Kedves kérdező, ha valóban ott a barátnőd, olvasás helyett nyugodtan legyél inkább vele. Biztosíthatlak, hogy hacsak nem valami különleges iskolába jársz, nem év elején fogjátok venni ezt a művet. Mi májusban kezdtük el, szidtam az eget amikor ezt megtudtam, hisz a kínok kínja volt úgy olvasni, hogy meg is értsem, mert sajnos e tekintetben nagyon lelkiismeretes vagyok. Ha most elolvasod, mire odaértek, semmi sem fog megmaradni belőle... Azóta a kötelezők közül csak a Rómeó és Júliát, a Robinson Cruseot, és Az apostolt olvastam el. Ezek valamivel érthedőbbek, és érdekesebbek is.


Végtére is - bár úgy hangozhat - nem akarom azt mondani, hogy ne olvasd el, de ha van jobb elfoglaltságod, azt válaszd.

2012. aug. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha nem mennék új suliba akkor sokkalnyugodtabv lennék mert mi sem év elején vettük a kötelező olvasmànyokat. Pròbàlom minnèl gyorsabban kiolvasni de nem nagyon èrtem. Kaptam hozzá kiegészítőt azzal sokkal jobban megy. De ha itt a barátnőm nem szeretném hogy unatkozzon.
2012. aug. 16. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!