Valaki megoldaná ezt az 1 egyenletet?


lg(x-4)+lg(x+3)=lg(5x+4)


Előre is köszönöm!


2012. aug. 20. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:

lg(a)+lg(b)=lg(a*b), ahol a, b pozitív szám.

Ebből következik, hogy (x-4)*(x+3)=(5x+4) , azaz

x^2-x-12=5x+4

x^2-6x-16=0

Ennek megoldása lehet az x=8 és az x=-2.

Mivel (x-4)-nek pozitívnak kell lenni, ezért az

x=-2 nem jó megoldás,

marad az

x=8.

Visszahelyettesítve:

lg4+lg11=lg44, ami igaz.

2012. aug. 20. 22:16
 2/4 A kérdező kommentje:

x^2-x-12=5x+4

x^2-6x-16=0


ezt hogy kapjuk meg ?:O

2012. aug. 20. 23:30
 3/4 anonim ***** válasza:

x^2-x-12=5x+4 /-5x (mind a két oldalból levonsz 5x-et)

x^2-6x-12=4 /-4 (mind a két oldalból levonsz 4-et)

x^2-6x-16=0

2012. aug. 21. 03:20
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. aug. 21. 15:12