Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek házi feladat háromszöges...

Matek házi feladat háromszöges, geometria segítség?

Figyelt kérdés

1. Egy szabályos háromszög oldala 8 egység hosszú. mekkora a magassága, és területe ,és hogy határozzuk meg?


2. Milyen hosszúak az átlói annak a szabályos hatszögnek,amelynek oldalai 5cm-esek?



2012. szept. 5. 21:10
 1/4 Mátyás3 ***** válasza:

Ha a szab 3szöget elvágod, egy oldalfelező merőleges mentén, akk lesz egy : olyan 3szöget, melyiknek egyik oldala 8 ,másik 4 egység , és derékszögű, a kérdéses oldal az eredeti 3szög magassága, és pitagorasz tétellel számolható : 8^2-4^2=48, tehát gyök 48, kb 6.9, .

Terület meg alap*magasság/2 = 8*6,9/2

2012. szept. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ennek alapján szerintem meg tudom oldani a másodikat is.(milyen jó is annak aki érti a matekot:) )
2012. szept. 5. 21:41
 3/4 anonim ***** válasza:
21:41 Te is érted, hiszen egy ötlet elég volt, hogy elindulj. :)
2012. szept. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, próbálom majd sokat tanulni,hátha jobban megértem!:)
2012. szept. 6. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!