Mi a megoldása ennek a 4 KÖNNYŰ halmazos feladatnak? én nem értem. és ha valaki lenne olyan aranyos és el is magyarázná.


így kell megoldani pl.: D=[n^2-1 1<n<(vagy egyenlő) 4 nEZ]

megoldás: D= [ 3 8 15 ]

ez alapján: H = [11,21,31,41,51]

H= ?


J=[3,6,11,18]

J=?


D=[ 2k+1 kEZ+ ( pozitív egész) ]

D= ?


G=[ 2k kEZ+ ]

G=?



2012. szept. 6. 16:25
 1/6 A kérdező kommentje:

az utolsó kettő= D= 3 5 7 9 11 ...végtelen

G= 2 4 6 8 10 .... végtelen... ez jó?? de az első kettő nem megy

2012. szept. 6. 16:45
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

H=(10n+1 1<=n<=5 nEZ+)

J=(n^2+2 1<=n<=4 nEZ+)

D=(páratlan számok halmaza)

G=(páros számok halmaza)


Ha a H és J végtelen elemű halmaz, akkor az n-re adott kikötést el kell hagyni.

2012. szept. 7. 07:29
 3/6 Tom Benko ***** válasza:

Utolsó kettô jó. A többi:

H:=\{10x+1|1\leq x\leq5,x\in\mathbb{Z}\}

J:=\{e^2+2|1\leq e\leq4,e\in\mathbb{Z}\}

HTTP://texify.com segít értelmezni.

2012. szept. 7. 07:39
 4/6 A kérdező kommentje:

1. válaszoló nagyon szépen köszönöm :)

2. köszönöm megnézem az oldalt ,de inkább az egyszerű(1. válaszoló) megoldást keresem:)

2012. szept. 7. 14:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Apróbb hibákat vétettem az utolsó 2-nél, szerintem erre utalt Tom Benko. D=(3-nál nagyobb vagy egyenlő pozitív páratlan számok halmaza, kEZ+), mivel az 1 nem tartozik ide, mert ez k=0 esetén lehetne, de mivel kEZ+, ezért ez nem megoldás. G=(pozitív páros számok halmaza, kEZ+), mivel kEZ+. Remélem érted, hogy erre a korrigálásra miért volt szükség.
2012. szept. 7. 22:45
 6/6 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm :)
2012. szept. 8. 20:29