Fizika házi megoldás segítség?


m=15 kg

alfa szög=20 fok

s=60m

Mű=0,2--ebből Fs=30N

W=?


2012. szept. 6. 16:34
 1/8 A kérdező kommentje:

És légyszi még ezt is:

határozzuk meg, mekkora magasságban lesz egy 8 m/s kezdősebességgel feldobott kő helyzeti és mozgási energiája egyenlő nagyságú

2012. szept. 6. 16:39
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első feladat lejtőn mozgó tömegpont akarna lenni?
2012. szept. 6. 17:39
 3/8 A kérdező kommentje:
igen :) a szöveg már nem volt meg
2012. szept. 6. 18:02
 4/8 anonim ***** válasza:

A feladat alapján valamilyen h magasságban a mozgási energia és a helyzeti energia megegyezik.

m*g*h=1/2*m*v^2

gh=1/2*v^2

10h=1/2*v^2


Ezután energiamegmaradás törvénye alapján:

1/2*m*v^2(kezdeti sebesség)=m*g*h+1/2*m*v^2


Leosztunk m-vel, és behelyettesítünk:

1/2*(8m/s)^2=10m/s^2*h+1/2*v^2

34=10h+1/2*v^2

Vegyük észre,hogy az első egyenletben 10h=1/2*v^2

Behelyettesítünk első egyenletből 2. egyenletbe.

32=10h+10h

h=1,6m

2012. szept. 6. 18:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.Sajnos az első feladat anélkül, hogy tudnám mi a feladat nem tudom megoldani:D

Eredő erő munkáját akarod megtudni?

F(e)=(mg*sinalfa-mg*cosalfa*mű)*s

F(e)1386,74 J

2012. szept. 6. 18:26
 6/8 anonim ***** válasza:
bocs elírtam, W akart lenni F(e) helyett:D
2012. szept. 6. 18:27
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, megmentettél :D az elsőre meg közben rájöttem :D
2012. szept. 6. 20:12
 8/8 A kérdező kommentje:
hú, és még értem is a magyarázatodból :) köszi
2012. szept. 6. 20:13