Német fogalmazás jó?

Figyelt kérdés

Megpróbáltam leírni németül egy kis fogalmazást. Leírom németül, és leírom utána magyarul, hogy mit akartam:


In der Zukunft möchte ich lernen in Ungarn, denn...(több lehetőség van a tanuláshoz). Ich mag Mathe und Informatik und Ich hoffe es wird meine Traumberuf. Ich möchte lerne in Budapest oder Szeged. Wenn ich gehe zu Budapest ich werde gehe zu ELTE. Wenn ich gehe zu Budapest, ich werde gehe zu SZTE. Ich nach weiss nicht. Und ich möchte resie zu Italien und Frankreich denn ich möchte sehe Mittelalter Überreste.


A jövőben szeretnék Magyarországon tanulni, mert ott több lehetőség van a tanuláshoz. Én szeretem a matematikát és az informatikát, és remélem, hogy ezek lesznek az én foglalkozásaim. Budapesten vagy Szegeden szeretnék továbbtanulni. Ha Budapestre megyek, akkor az ELTE-n tanulok tovább. Ha Szegedre, akkor pedig a SZTE-n tanulok tovább. Még nem tudom, hova megyek tovább. És még szeretnék elutazni Olaszországba és Franciaországba, hogy láthassam a középkor maradványait.


2012. szept. 6. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

In der Zukunft möchte ich in Ungarn lernen, weil es hier mehrere Möglichkeiten auf Lehre gibt. Ich mag die Mathe und die Informatik und ich hoffe, dass ich später in diesem Bereich beschäftigt sein könnte. (nem szó szerint fordítottam a tiédet, mert szerintem magyarul sem értelmes amit írtál). Ich möchte gern in Szeged oder in Budapest weiterlernen. In Budapest möchte ich die Uni ELTE, in Szeged die Uni SZTE besuchen, ich weiss es noch nicht, wo ich später weiterlernen würde. Ich möchte gern noch nach Italien und nach Frankreich fahren, um die Reste des Mittelalters anzuschauen.


Valaki elen

2012. szept. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szóval, valaki ellenőrizze legyen kedves!
2012. szept. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Megvárom, hogy ellenőrizzék a tied. Hát ige, nem értelmes, de nagyjából arra akartam kitérni, hogy több lehetőség, több kapcsolatot tudok szerezni, hogy utána nagyobb cégeknél lehessen dolgozni... Ilyenek.
2012. szept. 6. 17:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Sejtem, hogy mit akarsz mondani ezzel, de a matematika és az informatika a foglalkozásod " nem tud " lenni, ha érted, mire gondolok :) Amit írtam, az azt jelenti, hogy reméled, hogy ezen a területen tudsz majd tevékenykedni.
2012. szept. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aha, értem :)
2012. szept. 6. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!