Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan csináljam meg? Adott C...

Hogyan csináljam meg? Adott C (1;7) B (12;4) A (0;-1) És ebből kell kiszámolni a C-ből induló magasságvonal egyenletét? sc- súlyvonalát? c-vel párhuzamos középvonal c egyenletét c- oldalfelezőjét Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

2012. szept. 6. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Magam részéről csinálnék egy ábrát, amin minden eredményt ellenőrizni tudok. (Ezt én megcsináltam neked)

[link]

Az első lépésekhez tippet is írtam. Igen komoly, hosszadalmas munka végigcsinálni. Sok sikert!

2012. szept. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, milyen programba szerkesztetted meg a háromszöget?
2012. szept. 7. 19:44
 3/6 anonim ***** válasza:

GeoGebra.

A legkevesebb, hogy a háromszöget megszerkesztettem, de az összes többit is kiírta.

2012. szept. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kösz , nem is ismertem eddig ezt a programot és tadnál segíteni hogy tudok benne súlyvonalt magasságvonalt középvonalat és oldalfelezőt készíteni
2012. szept. 9. 10:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem ismered a GeoGebrát, akkor mindenek előtt le kellene tölteni valamelyik változatát és az alapokkal megismerkedni. Rengeteg segédanyag, videó, munkalap áll rendelkezésre az ismerkedéshez, ezek egy része, mint a program is magyar és ingyenes. Például:

[link]

Szívesen segítek, de nem lehet egyből a közepébe vágni.

2012. szept. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A letöltés linkje lemaradt:

[link]

Ez az oldal nem magyar, de a letöltött program igen.

2012. szept. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!