Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Térgeometria feladatmegoldás?

Térgeometria feladatmegoldás?

Figyelt kérdés

nagyon felbosszantott ez a feladat,mert az én megoldásomtól teljesen eltér a helyes válasz.Ha valaki leírna a megoldás menetét,azért nagyon hálás lennék.

[link]

3.feladat


2012. szept. 6. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Elbonyolítod, azt hiszem. Ez nem térgeometria, teljesen egyszerű koordináta-geometria feladat.

Egyenletet y=mx+b alakra hozom, m kiolvasható, rá merőleges egyenes adott ponton át.

Leírjam részletesen?

2012. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt van a teljes megoldás:

[link]

Remélem ez volt helyes válaszként megadva.

( Ez már "élesben" a 0. ZH. volt? )

2012. szept. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

még teljesen tiszta a gondolatmenet,mit kell érteni a b:y arányon.Én úgy próbáltam megoldani hogy az eredeti egyenesnek egy normálvektora n(3;2) ez ugye merőleges a megadott egyenesre és párhuzamos a kérdezett egyenessel.Tehát hogy egyenletet tudjunk felírni megcser. koord. és -1x.Ebből adódik hogy 2x-3y=x*P(x)y*P(y)

Hol hibás az én megoldásom?

Köszönöm hogy fáradtál azzal bevitted egy ábrázoló programba:)

2012. szept. 8. 10:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy órája nem értem miért írtad ezt:

"még teljesen tiszta a gondolatmenet,mit kell érteni a b:y arányon" Most jöttem rá, hogy kimaradt a NEM szócska, vagyis nem érted a b:y jelölést. Ez nem arány! az egyenes NEVE b a kettőspontot követi az egyenlete. (Az új változatban töröltem az alakzat nevét.)

Ez az új változat:

[link]

Hátha te könnyebben rájössz, hogy mit rontottál el.

2012. szept. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!