Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Letudnátok lefordítani angolra...

Letudnátok lefordítani angolra? Kezdő angolos vagyok! Jelen időben kellene.

Figyelt kérdés

Nyaralni vagyok című:

Horvátországban vagyok a családommal.Repülövel jöttünk ésa tengerparton szálltunk meg egy szép szállodában.

Már voltunk búvárkodni.És etettünk cápákat is.Majd még megyünk jet skizni is.Nagyon jól érzem magam.



Segítsettek kérlek titeket! Köszönöm :)


2012. szept. 8. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:

I am in a holday:

I am in Croatia with my family. We come bye airplane, and we are staying in the beach in a beautiful hotel. We do scubadiving. And feed the sharks, too. We are going to have a jet ski. I fell myself very well.


Így néz ki valahogy :) De milyen jelenbe kellett leírni?

2012. szept. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak annyit mondott hogy jeéen időben:S
2012. szept. 8. 22:00
 3/7 anonim ***** válasza:

az nem baj, hogy a magyar mondatok múlt időben vannak???

pláne a "már voltunk búvárkodni" -- ezt ugyan hogy jelenidősíted? feltétlen kérdezd meg a tanárnénit, mert engem is érdekel



We are on holiday. I am in Croatiea with my family.

We came by plane -- repülővel jöttünk

We are staying at a beatuful hotel at the seaside. (ez viszont jelen)

We scuba dive and feed the sharks, too. (ez is jelen: búvárkodunk és etetjük a cápákat)

We are going to ride a jet ski, too.

I am having a great time.


kb. ennyi - a repülővel jöttünket nem tudom jelen időbe tenni, mert a világon semmi értelme, hogy repcsivel jövünk és már voltunk búvárkodni is -- ha ezt így diktálta a tanárnéni... (inkább nem is mondok semmit)


:)

2012. szept. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

jaj nekem, most látom, hogy elgépeltem Horvátországot - az első hsz.beli a jó helyesírás: Croatia -- sorry!

:)

2012. szept. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem bocsánat én írtam rosszul azt mondta hogy jelen időben legyen hogy most vagyok itt és itt de legyen benne múlt idő is és jövö hogy mit csináltunk és mit fogunk.

Sorry !!

2012. szept. 9. 15:57
 6/7 anonim ***** válasza:

jó, akkor tkp. minden maradhat, a búvárkodóst át lehet alakítani így:

We have already scooba dived and fed the sharks, too.


:)

2012. szept. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

jó, nemhiába vagyok scooby doo rajongó -- szóval

we have already scuba dived... :(

2012. szept. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!