Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » S. O. S Segítsétek létszíves,...

S. O. S Segítsétek létszíves, Nem tudom hogyan kell esszét írni! (? )

Figyelt kérdés

Ebben az évben mentem gimibe és a magyar tanár azt kérte hogy írjunk esszét az általunk legkedveltebb könyvről.

Még nem írtam esszét úgyhogy tippeket szeretnék kérni,

hogyan kezdjek bele.Ja, és hogyan milyen könyvet írjak le

( én gondoltam esetleg a Fegyenc Edzés című könyvre, vagy esetleg egy szépirodalmira pl. Abigél)

Szerintetek Szak vagy Szépirodalomból válasszak ? Melyiket lehet jobban megfogalmazni ?


2012. szept. 9. 07:38
 1/1 anonim válasza:

A novella- és a regényelemzés szempontjai:


A mű keletkezési körülményei és háttere


A cím elemzése


A téma kibontása, tehát nem a cselekmény elmondása, hanem a mű tartalmának kérdésköre, a mondanivaló kifejtése


Szerkezeti kép


Jellemek, jellemábrázolás, rendszerek, módszerek


Konfliktusok


A mű eszmei mondanivalója, eszmeisége


Nyelv és stílus


A mű helye a szerző munkásságában, az irodalomban


Regény- és novellatípusokba való besorolás


Egyéb: helyszín, idő, további sajátosságok [3]


Regények elemzésénél érdemes figyelembe venni az író életét, hátha ennek ismeretében vagyunk csak képesek megérteni egy-egy mozzanatot a műben. Legyenek áthatóbb ismereteink a regény keletkezésének körülményéről, illetve a költő életének e korszakáról is - megkönnyítve dolgunkat az elemzés elkészítése során.


Nekem annó ez segített :)

2012. szept. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!