Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit tudnátok erről mondani,...

Mit tudnátok erről mondani, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Töri házi arról kell írni, hogy a mai politikáról mikor fogunk történelemként beszélni.

Keresgéltem de semmi pontosat nem találtam ezzel kapcsolatban. Válaszokat előre is köszi!!



2012. szept. 9. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Csapd fel a legújabb töri könyv legutolsó lapjait és ott nézd meg melyik az utolsó dátum amiről beszélünk :) De talán a töri atlaszban is van ilyen és ott már talán a 2000res parlament felállásról is van kép de kb. olyan 10-20 év lehet az az idő amikortól újra beszélünk róla. Ha viszont világi színvonalon történő esemény történik ami befolyásol mindent pl. egy világháború vége vagy Orbán politikáját átveszi az egész világ szó szerint akkor kb. 1év! (1hónap is lehet de az nem magyar országon)

Megj.: Nem politizálni akartam csak Orbán van most a trónon ezért írtam őt!

16/F

2012. szept. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem két-három emberöltő, amíg lecseng, kitisztul a "ma történelme" -- amíg élnek "szemtanúk" (?kortársak?) ill. azok közvetlen leszármazottai, eleve nem beszélhetünk objektivitásról, és nem hátrány, ha még egy nemzedék lefut (az unokák nemzedéke)

csak egy-két példa a XX. sz. történelméből

- 1945. április 4.

aki megélte, hogy a németek kirabolták, kinyírták, stb. őket, az oroszok bejöttek, enni adtak, életet mentettek, az felszabadulásról beszél és hálás a ruszkiknak -- akinek azt kellett átélnie, hogy az oroszok bejöttek, loptak, erőszakoskodtak, azok megszállásról beszélnek és utálják a ruszkikat

kinek van igaza?

1956.

- akik tiszta szívvel fellázadtak egy elnyomó rendszer ellen, az utcára vonultak, hogy véget vessenek neki, forradalomról beszélnek

- akik megélték, hogy fegyveres csürhe lepte el az utcákat, kérdezés nélkül nyírtak ki embereket "ez is kommunista" felkiáltással, ártatlan gyerekeket, időseket lőttek a Dunába, a rettegésre emlékszik, az valamiért nem rajong annyira, a forradalom eszméjéért

kinek van igaza?

mindegyik csak arról beszél, amit átélt


én nem éltem sem '45-ben, sem '56-ban, de erősen befolyásolnak a tanulmányaim, a szüleim, azok az ismerőseim, akik mindkét eseményt megélték. meséltek róla - nem tudok igazán objektív lenni - az unokám nemzedéke viszont már elég távol lesz az eseményektől, annyira távol, hogy akkor se befolyásolják túlzottan a nagyitól hallott dolgok (már ha egyáltalán kíváncsi rá), ha egyébkén imádja és minden szava szent számára :))

(mind a négy valós példa, nem kitaláció)


:)

2012. szept. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!! :)
2012. szept. 9. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!