Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ebben a tanévben fogok felvéte...

Monu01 kérdése:

Ebben a tanévben fogok felvételizni és az orvos laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitika érdekelne. Tudnátok erről infókat mondani?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz a szak? Az országban melyik egyetemen a legjobb a képzése? Mennyi a fizetése itthon és külföldön? Esetleg melyik országba érdemes kimenni vele?
2012. aug. 14. 10:35
 1/4 anonim válasza:
Nem, de grat.
2012. aug. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itthon nem sok lehetőség van, de jók a képzések, úgy hallottam. SOTE, az egyik ismerősöm ott hasonló témában dolgozik (3D képalkotó eljárások).

A fizetés itthon természetesen a jó magyar egészségügyi átlagnak megfelelő színvonalú (kellően diplomatikus voltam?), külföldön egy jó szakorvos vagy diagnosztikában jártas orvos nagyon keresett (azt hiszem, a radiológusokra mondják, hogy a németek még az egyetem befejezése előtt elvinnék az országból), ennek megfelelően a fizetése meghaladja a hazait. A németeknél mindig van lehetőség, Anglia is tárt karokkal vár.

Ezt én mind az ismerősömtől hallottam, jómagam nem tudom ellenőrizni, nincs orvosi diplomám. Elég meggyőzően mondta. :)

2012. aug. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóló abban téved, hogy ez orvosi képzés lenne, vagy hogy hogy egyáltalán orvosi diplomát adna/szükségeltetne hozzá. SOTE-n a mi szakunkból csak levelező képzés van tudtommal.


Fizetés: Az előző válaszoló jól írta, nem túl fényes. (diplomás alapbér), külföldön kiemelkedően jó fizetés.


Melyik a legjobb? passz, talán Debrecen, de attól is függ melyik szakirány érdekel leginkább (illetve, ha képalkotós szakirány érdekel inkább, akkor azon belül is CT/MR, röntgen/UH vagy PET/izotóp vonal)


Nehézség: csak a saját egyetememről (Miskolc) tudok nyilatkozni, azt mondom közepesen nehéz. Nem büfé szak, de nem is orvosi. Bele fog férni az életedbe a bulizás is (persze nem 5-ször), talán-talán egy hétvégi állás is, de ezt nem garantálom.


melyik ország? Anglia,Amerika, Németország, Hollandia elsődlegesen, de Az EU-n belül gyakorlatilag bárhová simán mehetsz vele (de azon kívül sem lehetetlen elhelyezkedni ezzel a szakkal, közel sem).


Amennyiben van még kérdésed, nyugodtan írj privit és megpróbálok válaszolni a kérdéseidre.


egy 4.éves képalkotós

2012. aug. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget :)
2012. aug. 15. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!