Százalékszámítás! Hogyan?


4 mennyinek a 80%-a?


ezt úgyszámolom ki, hogy

alap=4

százalékláb: 80%

százalékérték: ?


ígyjó?


aztán van egy másik:


mennyinek a 90%-a a 18?

ezt hogyan? ugyanígy?


2012. szept. 12. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:

1.) x-nek a 80 %-a

0,8x=4

x=40/8x=5


2) 0,9x=18

x=180/9

x=20

2012. szept. 12. 16:40
 2/4 A kérdező kommentje:
nem értem:|
2012. szept. 12. 17:13
 3/4 A kérdező kommentje:

vagyis értem,

de ha azvan hogy

25 mennyinek az 5%-a azt hogyszámolom ki? mert úgy nemtudom ahogy az elsőt:S

2012. szept. 12. 17:20
 4/4 anonim ***** válasza:

0,05x=25

x=25/0,05=500


Figyelj!

(5/100)x=25

2012. szept. 13. 18:27