log8 32(8-as alapú logaritmus)= ?
Valaki segítene és levezetné? Köszönöm.
2012. szept. 12. 16:46
1/2 bongolo válasza:
A 32 2 hatvány: 32 = 2^5
A 8 is 2 hatvány: 8 = 2^3
A 32-őt át kellene alakítani 8 hatvánnyá:
32 = 2^5 = 2^(3·5/3) = (2^3)^(5/3) = 8^(5/3)
log_8(32) = log_8(8^(5/3)) = 5/3
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. szept. 12. 17:05