SOS matek házi! Holnap délutánra?!


sorozat,számsorozat:


n hez hozzárendelem a 3n-t vagy n->3n mennyi az a vagyis a sorozat 50. tagja?

és így tovább a többi feladattal:

n->3n+2

n->21-3n



2012. szept. 12. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne csináld!


a 3n sorozat 50. tagja 3*50 = 150


Remélem, a másik kettôt már tudod magadtól. :)

2012. szept. 12. 22:09
 2/3 A kérdező kommentje:

akkor így jól csinálom??

n->3n+2 =3*50+2=152

n->21-3n =21-3*50=900

n->n/2 =50/2=25

2012. szept. 13. 08:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első jó.


A második rossz, mert a 21-3*50 kifejezésnél a szorzás magasabb rendű művelet, mint a kivonás, ezért azt kell előbb elvégezni! Tehát 21-3*50=21-150=-129.


A harmadik jó.

2012. szept. 14. 01:59