Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS! Kémiából nem tudom...

SOS! Kémiából nem tudom megoldani az egyik feladatot?

Figyelt kérdés

Csoportosítsd a felsorolt anyagokat eredetük szerint!

a)ércek b)aszpirin c)zsiradékok d)PVC e)kőolaj f)víz g)nejlon h)cukor i)vas j)tojásfehérje k)konyhasó l)mosópor m)levegő n)beton o)papír p)oxigén

Természetes anyagok:

Mesterséges anyagok:

Fontoos lenne!



2012. szept. 13. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért ez nem olyan nehéz kérdés. Tuti lesz olyan ember, aki hajlandó lesz megadni neked a választ, de előre bocsátom, hogy te is meg tudnád oldani tök egyszerűen, ha egy kicsit is elgondolkoznál rajta és nem lennél ilyen lusta.


Gondolkozz kicsit! Ki állítja elő az általad említett anyagokat? Állatok? Növények, a természetben található, esetleg az ember csinálja valamilyen ügyes kis trükkel, amit az évek során elsajátított? Ha utóbbi, akkor mesterséges az adott tárgy, ha nem, akkor természetes. Például: papír. Találhatsz papírt a természetben? Léteznek fák, amik papírt teremnek? Természetesen nem, ezeket az ember állítja elő a faanyag bonyolult megmunkálásával. Tehát mesterséges anyag. Mi olyan nehéz ezen?

2012. szept. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

természetes: a c f h j k m p (persze attol függ hogy nézzük mesterségesnek, mert a vizet sokszor felspékelik minden ...al és akkor viszont mesterséges (ha bolti viz), az aspirin nem jöhet ide mivel hiába hogy egy fának a leveléből nyerik ki a fájdalomcsílapítot ide nem felel meg mert nem a levelet veszed meg hanem a belőle gyártott gyógyszert. )


Mesterséges: b d e g i l n

2012. szept. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, már értem!:)
2012. szept. 13. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!