Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom megallapitani,...

Hogyan tudom megallapitani, hogy adva van egy szog az most sin, cos, tg, cotg szoget kelle szamolnom vagy hogy melyik az ami ki van jelolve?

Figyelt kérdés

a sin = szoggel szembeni torve atfogo

...


Szamit valmit az hogy a derekszogu haromszogben melyik sarkaban van kijelolve a szog ?


2012. szept. 13. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt ajánlom, hogy nézd meg ezt a videó-klipet:

http://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY&feature=plcp

és utána kérdezz konkrétabban például egy feladatot.

2012. szept. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hat meg mindig nem vilagos...


a videoban 1 percnel azt mondjak hogy derekszogu haromszog.De en nem latom a derekszoget,90 fokot abban a 3szogben.



Nem tudom mennyire ertheto a kerdesem. Van egy haromszog. Szamit az h melyik sarkaban van a szog adva,hogy kitudjuk szamolni az oldalak hosszat. - es ez hatassal van arra,hogy melyik szogfuggvenyt kell hasznalni?

2012. szept. 13. 20:33
 3/4 A kérdező kommentje:

valami szabályszerűségekre gondoltam:

pl.


2 oldal + kozbezarszog adott >> cos tetelt hasznaljuk

vagy 3 oldal adott >>



2 oldal + egyikkel szembeni szog >> sin tetelt hasznaljuk

2012. szept. 13. 20:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy tűnt(tűnik), hogy a szögfüggvényeket sem érted. Azon a videón egy Thalész-kör kerületén mozog az egyik csúcs, másik kettő a kör átmérőjének két végpontja - tehát derékszögű. A szögfüggvényeket először csak abban értelmezzük.

Ha kiderült volna a kérdésedből, hogy szinusz-, koszinusz TÉTELről van szó, akkor ezt ajánlottam volna:

http://www.youtube.com/watch?v=tLtByppCt7c&feature=plcp

2012. szept. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!