Tudnátok segíteni ezt a 3 kérdést kidolgozni?


Állapítsa meg az y=log(x-2) / x-3 függvény értelmezési tartományát!


Egy mértani sorozat első ragja a1, hányadosa q. Írja fel általános tagját és összegét!

Mit ért három ponttól azonos távolságra lévő pontok halmazén a síkban?



2012. szept. 14. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:

y=log(x-2) / x-3


Ugyebár van két kitétel:

1) 0-val nem lehet osztani => x - 3 =/= 3

2) logaritmus értelmezve van

Log csak pozítiv számokra van értelmezve (mivel bármennyire is emeled e-t az nem lesz negatív vagy nulla) Tehát x-2 > 0


1) x =/= 3

2) x > 2


Értelmezési tartomány [2;végtelen]\{3}


Mértani sorozat

Definició a(n)/a(n-1) = q

Tehát a(n) = q*a(n-1) = q*a(1)*q^(n-2)

a(n) = q^(n-1)*a(1)


Pontok halmaza:

Az általul meghatározott háromszög oldalfelező merőlegeseinek metszéspontja (ha egy egyenesen vannak, akkir nem létezik ilyen háromszög és a keresett halmaza üreshalmaz)

2012. szept. 14. 21:47
 2/2 anonim ***** válasza:
9%
2012. szept. 14. 21:48