Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni a fogalmazás...

Tudnátok segíteni a fogalmazásomban? (Rejtő Jenő: Piszkos Fred, a kapitány)

Figyelt kérdés

Ezt a regényt választottam nyári kötelező olvasmánynak. Elolvastam, tetszett is, viszont a fogalmazással már bajban vagyok.

Tehát 2,5-3 oldalas fogalmazást kell írni a következő szempontok alapján:

1. a mű témája és üzenete, mondanivalója - egyetértesz-e vele? Miért? Miről gondolkoztál el a mű kapcsán? Ha van miről, érvelj! (pl.: valami igazságos-e, reális-e, egy szereplő becsületes-e, "győzhet"-e, vagy egy-egy szereplő álláspontját is védheted-támadhatod.)

2. próbáld megállapítani, milyen az elbeszélő, milyen szempontból, milyen megítélésben közli veled a történetet! Ha belegondolsz, hogyan lehetne ezt a történetet másképpen elmesélni akkor látsz rá, hogyan mesélte el az író, mit tartott fontosnak, mennyire részletes, hogyan jellemez stb. Idézz olyan részleteket, ha vannak, amelyek bizonyítják, hogy befolyásolni akarta véleményedet!

3. Befejezésül próbálj ítéletet alkotni a mű irodalmi jelentőségéről, illetve keress párhuzamos, hasonló irodalmi alkotást, és 2-3 mondatban fejtsd ki a hasonlóságot! (hasonló téma/stílus/esetleg műfaj)


Hát ez lenne a feladat, de nem tudom igazán, hogy kezdjek hozzá, úgy teljesen nem is értettem a regényt, szerintem sokszor elkalandozott a figyelmem, ezért nem emlékszem mindenre.

Tehát ebben kéne segíteni!


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 16. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:

hát nem tudom mennyire segít, de először megpróbálod leírni hogy mit üzent neked, mi jött le neked a sztoriból. összevethetsz jellemeket mondjuk ha észreveszed hogy két szereplő pont egymásnak az ellentéte, a győzelem akkor jön szóba ha esetleg van olyan szereplő akinek drukkolsz esetleg a másik miért nem győzött (ha vannak ellentétek, harcok).

a második: írhatsz például olyat hogy Rejtő Jenő kedvelte a rejtélyeket és a kalandokat, vagy hogy szeretett logikusan gondolkodni. ha kívülállóként meséli el akkor odaírod hogy kiválaszthatott ovlna egy szerplőt és leírhatta volna az ő nevében, mert úgy más szempontból lehet látni a sztorit, és más lényeget emel ki vele az író. Az idézős résznél legfeljebb kiírsz egy-két mondatot aminél mondjuk kiderült, hogy egy szereplő nem oylan mint amilyennek eddig látszott.

az utolsó pontba írhatsz egy hasonló jellegű regényt.


Hát igen :D sokat segített vola ha előbb elolvasod a kritériumokat és utána kezdesz a regénynek, hogy tudd mennyire kell rá odafigyelned.Azért sok sikert hozzá.

2012. szept. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szög válasza:
Melyik osztályba jársz? Úgy értem b vagy c?
2012. szept. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!