Hány másodperc alatt tölthető tele benzinnel egy 300 literes benzintartály, ha a töltés 30 mm belső átmérőjű csövön át történik és az ömlés sebessége 10 m/perc?

Köszönöm!
2012. szept. 17. 15:26
 1/1 anonim ***** válasza:

A válasz nagyjából 2546 másodperc alatt.


Térfogatszámítás. Van egy 30mm kör alapú csöved. Ki kell számold a cső térfogatát.

2r=30mm r = 15mm

r2 pi

15ˇ2 * 3.1415=706.858347mm2= 7.06858347 cm2 a cső keresztmetszete

henger térfogata = r2*pi*hossz

hossz=?

15*15*pi*x=300Liter

Liter átváltod cm2-re

300Liter = 300000cm2

15*15*pi*x=300000


7.06858347*x=300000

300000/7.06858347=42441.3182 cm = 424.413182m


Ha 10 métert tesz meg a benga 1 perc alatt akkor 424.413182m-ert mennyi alatt?


424.413182/10=42.4413182 perc = 42.4413182*60=2546.47909 másodperc

2012. szept. 17. 15:41