Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni? Immunrendsz...

Tudnátok segíteni? Immunrendszer, fehérvérsejtek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos sokat hiányoztam, és szerdán témazárót írunk a vérből. Megnéznétek,hogy jól értem-e? Előre is köszönöm a segítséget!

A lehetséges válaszok:

Monocita,B-limfocita,Eozinofil granulocita, neutrofil granulocita, T-limfocita, vagy egyik sem


Az immunválaszban aktiváló anyagot adhat át a HELPER sejtnek

Elvileg ezek a granulociták meg a monociták lennének? Mert az antigén-determináns+markeres falósejtek juttatnak aktiváló anyagot a T4-Helperekbe, és ugye ezek a mikro és makrofágok


Érése a májban zajlik le

Én arra gondoltam,hogy vagy a monocita, vagy egyik sem. Azt írja,hogy keletkezésük után mennek máshová, pl. a májba. De a keletkezés alatt azt érti,hogy vörös csontvelőben megtermelődik, és utána érik be valahol, vagy beérés nélkül megy át az érfalhámon,és pl. a májban beérik?


Az utolsó pedig:

Sejtfelszínén antitestek kötődnek

Igazából erre ötletem sincs.

Tényleg köszönöm a segítséget!



2012. szept. 23. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Az immunválaszban aktiváló anyagot adhat át a HELPER sejtnek.

Antigén prezentáló sejtek, erre a monocyta képes (és az összes belőle leszármazott macrophag). ( [link]


Érése a májban zajlik le.

Hát, szerintem egyik sem... a lymphocyták van a csecsemőmirigyben vagy a csontvelőben érnek, a monocyták, granulocyták pedig szintén a vörös csontvelőben. A májban embrionális korban a vérképzés zajlik, a fehérvérsejtek nem ott vannak.


Sejtfelszínén antitestek kötődnek.

B-lymphocyta ( [link]

2012. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Sokat segítettél! Ment a zöld kéz. :)

Sajnos a linkre nekem hibát ír ki :(

2012. szept. 23. 18:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Szívesen :) A linkek képekre mutatnak, hogy bizonyítsam az állításaimat, tehát nem fontosak, csak azt akartam, hogy elhidd nekem :D
2012. szept. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsi,hogy ilyen későn nézek vissza! Elhittem anélkül is, köszönöm! :)
2012. okt. 30. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!