Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Immunrendszer tényleges...

Immunrendszer tényleges erősítése. Mivel csináljam?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor vagyok náthás. Lázzal,rosszulléttel ritkán küzdök, de a nátha sokszor elkap egy évben. Allergiás is vagyok májustól-augusztusig. Szerintem közrejátszhat az hogy annó 6 héttel elöbb születtem,mint a kiirt időpont. Viszont sok zöldséget (paradicsom,paprika,uborka,hagyma) fogyasztok, és tavasztól őszig mégtöbb gyümölcsöt is. Valamint nem ismerek a környezetemben olyat,aki annyira szeretné a fokhagymát mint én. Szinte minden nap megeszek 1-2 gerezddel, és nem a tablettásat,hanem a rendes zöldséget. Szeretnék valami immunerősítőt, hogy kevesebbszer legyek náthás, orrfújós, enyhe fejfájással, mert olyankor nagyon nyűgös tudok lenni.

Mit ajánlotok? A c vitamint tudom, azon kívül.


2012. szept. 22. 19:07
 1/2 M. Fehérvári Judit válasza:

Papsajt

Hallottál már a papsajtról? Ez egy olyan növény, amely leginkább Európa, Ázsia és Észak-Amerika mocsaras területein nő.

Számos betegség kezelésére használják, többek között az allergiásokon is segít.

Méz

Egy másik hatékony orvosság az allergia ellen a méz, ebből is a legjobb a helyi méz. Miért? Mert tartalmazza kis koncentrációban azokat a polleneket, amelyekre allergiás vagy, így a szervezet természetes módon védekezik a pollenek ellen. Kezd kis mennyiségben fogyasztani, majd fokozatosan növeld az adagot.

Egyes allergiások nem tudnak mézet fogyasztani, mert reakciót okoz szervezetükben. Ha a szervezeted nem reagál negatívan a mézre, kezd el rendszeresen fogyasztani. Kezd egy evőkanállal, majd lassan növeld az adagot.

Ne vásárolj pasztörizált idegen mézet, csakis a helyi segíthet allergiádon. Ismerd fel milyen évszakban és milyen periódusban van problémád, ez előtt pedig szerezz be mézet és kezd el fogyasztani.


Zöld tea

A zöld tea egy jól ismert természetes gyógynövény az allergia orvoslására. Néhány olyan anyagot tartalmaz, amely hasznos pl. a pollen vagy porallergia kezelésében.

Ne adj a zöld teához egyéb gyógynövényt, tejet vagy mézet, mert ezek elpusztítják a zöld tea hasznos elemeit. Kezd napi egy csészével, majd lassan növeld az adagot, majd lassan növeld az adagot.


Kasvirág (Echinacea)

Egy másik hatékony gyógynövény az allergia ellen. Régi idők óta ismert a népi orvoslásban.

Segít csökkenteni az allergiás problémákat, csökkenti az orrfolyást, könnyező szemet és a testben kialakuló különböző duzzanatokat. Influenza ellen is igen hatékony, tehát érdemes beszerezni belőle.


C vitaminból is van hosszan tartó, s nem feltétlenül a cetebe, de nagyon jók a Grapefruit cseppek is, nem is drága, csak keserű, de kiváló immunszupresszáns. Esetleg meg lehet próbálni a Bronchovaxumot is, de számtalan más is létezik, csak be kell menni egy gyógynövényboltba, s tájékozódni.

Valójában, Gyuri bácsi, a füves ember György teája a legjobb szerintem, de ez nagyon húzós árú, illetve azok a nyomelemeket tartalmazó vitaminok is, amelyekben több nyomelem és vitamin is van.

2012. szept. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a hasznos és kimeritő választ, kipróbálom őket, főleg a sajtra vagyok majd kiváncsi. :)
2012. szept. 22. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!