Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mikor volt a Foucaulti inga...

Mikor volt a Foucaulti inga kísérlet?

Figyelt kérdés
Néztem neten és ott 1851 volt.De a tanár 1849-et mondott.Valaki tudna segíteni?:)
2012. szept. 23. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Net szerint valóban 51. Szerintem a tanárod benézte, de vele kéne ezt inkább megbeszélni.

[link]

"The first public exhibition of a Foucault pendulum took place in February 1851 in the Meridian of the Paris Observatory."

2012. szept. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

és hogy ne csupán a wiki legyen a forrás (én pl. nem feltétlen szoktam elfogadni:)


"In 1851, Jean-Bernard-Leon Foucault suspended a 67 metre, 28 kilogram pendulum from the dome of the Pantheon in Paris. The plane of its motion, with respect to the earth, rotated slowly clockwise. This motion is most easily explained if the earth turns."

[link]


:)

2012. szept. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönööm.

Igazából kérdőjellel írta fel a 49-et..és hogy meg kell majd magyarázni.

2012. szept. 23. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!