Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány belső szöge lehet deréksz...

Menedzserke kérdése:

Hány belső szöge lehet derékszög egy konvex sokszögnek?

Figyelt kérdés
8.osztályos geometria. Azt végülis tudom hogy 4 szöge lehet derékszög, csak egy magyarázat kéne hozzá. Ötösért megy a dolog, szóval megköszönném ha még éjfélig tudna valaki írni egy ésszerű magyarázatot :) köszönöm!

2012. szept. 23. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel nincs semmi extra. 3db szöggel nem tudsz még síkidomot létrehozni, hogy minden szöge 90°-os legyen. 4-gyel viszont már létrehozható olyan (négyzet, téglalap) és ennyi. Valahogy így fogalmaznám meg: ha körbejárunk 4x egy bizonyos távot (melynek a hossza lehet egyenlő vagy 2-2 ugyan olyan) akkor megkapjuk azt a síkidomot melynek minden szöge 90°-
2012. szept. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt én is átlátom, csak arra kéne magyarázat, hogy miért csak maximum 4 db derékszöge lehet úgy hogy még konvex maradjon. :/
2012. szept. 23. 19:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Konvex sokszög külső szögeinek az összege egy teljesszög. Ezt úgy tudod elképzelni, hogyha körbe akarod járni az óramutató járásával ellentétesen, akkor minden csúcsnál balra fordulsz, és mire visszaindulsz a kiindulási pontba, tettél egy teljes fordulatot. Mivel derékszögnél a teljesszög negyedével fordulsz balra, így ezt csak négyszer tudod megismételni, hogy ne kelljen visszafele - magadhoz képest jobbra fordulnod. Ugyanígy azt is be tudod látni, hogy egy konvex sokszögnek legfeljebb 180 179 fokos szöge van. Na de legfeljebb hány hetvenfokos szöge lehet egy konvex sokszögnek? (és annak a sokszögnek, aminek a lehető legtöbb hetvenfokos szöge van, hány oldala lehet?)
2012. szept. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!