Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a legjobb téma, amiről...

Mi a legjobb téma, amiről egész sokat és jót lehet írni egy történelem házi dolgozathoz (év:1000-1500 között)?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Tatárjárás, Nándorfehérvár ostroma, Mátyás király..
2012. szept. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, az előzőhöz csatlakozom én is. Nándorfehérvár azért is aktuális lehet, mert most ünnepeltük az évfordulóját a törökök felett aratott győzelemnek.

Itt ki lehet térni a Hunyadiakra, János, az apa a nagy törökverő, az ő felesége Szilágyi Örzsébet, /ahogy Arany J. írja/ fiaik László, akit /a monda szerint, háromszor sújtott le a bakó/ lefejeztek, és Mátyás a későbbi nagy király. Szilágyi Mihály pedig, Sz. Örzsébet testvére, a nándorfehérvári vár kapitánya volt, Hunyadi János a keresztes hadakat vezette, s így együtt védték a várat.

Ő a győzelem után nem sokkal, a pestisjárványnak esett áldozatul, mely kitört a táborban.

Még a déli harangszóról, melyről sokan azt tartják,, hogy a győzelem örömére szól minden délben, azt kell tudni, hogy még a harcok megkezdése előtt a pápa rendelte el, könyörgésül a győzelemért, és a harcokban résztvevők életéért.

2012. szept. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nyilván én fogom megcsinálni, de van valami jó könyv ami erre pont alkalmas, tudnának ajánlani?:)

2012. szept. 26. 19:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Magyarország történeti kronológiája 1. kötet, A kezdetektől 1526.-ig Akadémiai Kiadó, főszerkesztő Benda Kálmán 1986-os kiadás van meg nekem, készült a Magyar Tudományos Akadémia Történettudományi Intézetében

Évszámra, hónapra, napokra lebontva írja le az eseményeket.

2012. szept. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!