Fizikai számolás? (izochor állapotváltozás)


Az eredmény megvan, de nem tudom hogyan jönnek ki az eredmény:

A biztonsági szeleppel ellátott gáztartály szelepe 300kPa túlnyomás esetén nyílik ki. 20oC hőmérsékleten a tartályban a túlnynomás 180 kPa. Mekkora a bezárt gáz hőmérséklete, amikor a biztonsági szelep működésbe lép. A légynyomás értéke 100kPa.

Előre is köszi:)


2012. szept. 26. 17:36
 1/1 BKRS ***** válasza:

A gaz mennyisege es terfogata nem valtozik a tartalyban.

PV=nkT kepletbol lehet szamolni. C-rol F-re es vissza fog kelleni valtani a homersekletet.

P/T = nk/V allando.

20 fokos ertekbol ezt ki is lehet szamolni P/T = (100+180)kPa/293F

a szelep kinyilasakor mondjuk X fokos:

280kpa/293F = 300/X

X = 300*293/280 = 314 F

vagyis 41 C fokon nyit a szelep.

2012. szept. 26. 17:59